Archiwum aktualności

WTK U16 BYTOM-MIECHOWICE 23-25.11.2019

TURNIEJ ODWOŁANY Z POWODU BRAKU WYMAGAJĄCEJ ILOŚCI ZGŁOSZEŃ.

WPŁATY DOKONANE NA KONTO ZOSTANĄ ZWRÓCONE.

OTK SS U14 i U16 PSZCZYNA

Śląski Związek Tenisowy informuję, że zapewnia obiady dla zawodników kadr wojewódzkich biorących udział w OTK SS 23-26.11.2019 U14 i OTK SS 14-17.12.2019 U16, które odbędą się w Pszczynie do dnia wyeliminowania z turnieju.

WTK U16 Pszczyna 9-11.11.2019

losowanie i wyniki dostępne na stronie PZT

WTK U12 Zabrze 10-11.11.2019

TURNIEJ CHŁOPCÓW ODWOŁANY Z POWODU BRAKU WYMAGANEJ ILOŚCI ZGŁOSZEŃ

turniej w grupach - dziewczyny- kliknij,aby pobrać

plan gier - kliknij, aby pobrać

WTK U14 Chorzów 9-11.11.2019

GRUPY CHŁOPCY - KLIKNIJ, ABY POBRAĆ

GRYPY DZIEWCZYNY - KLIKNIJ, ABY POBRAĆ

PLAN GIER:

POCZĄTEK MECZY CHŁOPCÓW GODZ.13.00, DZIEWCZYN GODZ.14.00.

ZAWODNIK SKUPIŃSKI BARTOSZ MOŻE PRZYJECHAĆ NA GODZ. 14.30

WTK U14 Pszczyna 26.10.2019

wyniki losowania dostępne na stronie PZT

Współzawodnictwo sportu dzieci i młodzieży

Nieoficjalne wyniki współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży 2019 w tenisie:

Śląskie  386 punktów, z tego:

Górnik Bytom                   215      I miejsce w Polsce

Advantage  Bielsko Biała        150,5   III miejsce w Polsce

SCS CHorzów          10

KT Mostostal Zabrze          8,5

SCT  Pszczyna             2

Wielkie brawa dlaAdv. B-B za  awans!!!

Trend Adv. B-B:

2016 -75p          VI miejsce w Polsce

2017-66,5p       XI miejsce w Polsce

2018-83p         VIII miejsce w Polsce

2019-150,5p     III miejsce w Polsce

Niestety notujemy też trend przeciwny GB, Choć po raz 4 z rzędu klub ten wygrywa klasyfikację ogólnopolską!!!!

2016 -249,5p            I miejsce w Polsce

2017-277,5p             I miejsce w Polsce

2018-235,5p             I miejsce w Polsce

2019-215p                I miejsce w Polsce

WTK U16 Pszczyna 19-20.10.2019

Wyniki losowania chłopców i plan dostępne na stronie PZT.

Turniej dziewczyn nie odbędzie się z powodu braku wymaganej ilości zgłoszeń

WTK U12 I U16 CHORZÓW 12-13.10.2019

GRUPY CHLOPCY U12

GRUPY DZIEWCZYNY U12

DRABINKA CHLOPCY U16

PLAN GIER WSPÓLNY U12 I U16

ZAPISY DO GIER PODWÓJNYCH I POZOSTAŁE MECZE DO USTALENIA NA MIEJSCU

HWTK U14 5-7.10.2019 GÓRNIK BYTOM

TURNIEJ DZIEWCZYN ODWOŁANY Z POWODU BRAKU WYMAGANEJ ILOŚCI ZGŁOSZEŃ.

DRABINKA CHŁOPCÓW I PLAN GIER DOSTEPNY NA STRONIE PZT

HWTK U12 5-7.10.2019 ZABRZE-MULTISPORT

TURNIEJ CHŁÓPCÓW ODWOŁANY Z POWODU BRAKU WYMAGANEJ ILOŚCI ZGŁOSZEŃ

DRABINKA DZIEWCZYN

PLAN GIER:

GODZ.11.00  TOBÓR- GOŁDY ORAZ  LIBERDA-BUROŃ

GODZ. 12.00 NOWICKA ANNA - WOJSIAT ORAZ MARKOWSKA-ZABAWSKA

NIE PRZED 13.20 ZAWODNICZKI NOWICKA WIKTORIA, WILCZEK ORAZ PTOTASOVA.

ZAPISY DO GIER PODWÓJNYCH DO GODZ.15.00

 

5.10.2019 Zabrze

Zbliża się termin Walnego Zgromadzenia Delegatów w dniu 5.10.2019 .

Prosimy o zapoznanie się z ilością mandatów przypadających na dany klub.

files/aktualnosci/upowaznienie na zjazd.jpg

WTK 28-29.09.2019

WTK U12 Silesia Bytom - losowanie na stronie PZT

WTK U14 SCT Pszczyna - losowanie na stronie PZT

Mistrz.Śląska Mężczyzn Bielsko - losowanie na stronie PZT

WTK U16 - RUDA SLĄSKA 14-16.09.2019

WYNIKI LOSOWANIA I PLAN GIER DOSTĘPNY NA STRONIE PZT

Kolejny mecz Śląsk -Morawy za nami!

W Ostravie znów spotkali się młodzi tenisiści ze Śląska

I Moraw ,aby rozegrać mecz w kategoriach:

U10 ,u12,u14 i u18.

files/zdjecia aktualnosci/CR-PL 03092019 (10) (002).JPG

Wygraliśmy kategorię u10 w stosunku 12/8.

W pozostałych byliśmy zdecydowanie gorsi.

Najlepiej z naszych zagrali:

Szymon Kaszowski  i Nikodem Barcik w u14,

Maja Pawelska i Antoni Wieczorek w u12.

Skład drużyn u10 :

files/zdjecia aktualnosci/CR-PL 03092019 (1) (002).JPG

Lena Markowska, Julia Borowik, Anna Nowicka ,

Aleksandra Leś, Jakub Jędryka, Alex Biegalski,

Błażej Krzysko, Tomasz i Marcin Voigt.

WTK U14 - Zabrze 10-11.08.2019

W turnieju chłopców pozostało 8 zawodników. Turniej zostanie rozegrany systemem grupowym

Grupa 1: Czyrek, Bogacz, Dołaszyński, Szul

Grupa 2: Tarapacki, Weiner, Myćka, Gawlak

Wszyscy zawodnicy proszeni są o stawienie sie na godz.9.00

Turniej dziewczyn z powodu braku wymaganej ilości zgłoszeń zostaje odwołany.

WTK U16 - Pszczyna 27-29.07.2019

Turniej odwołany z powodu braku wystarczającej ilości zgłoszeń

WTK U16 - Pszczyna 20.07.2019

turniej dziewczyn odwołany z powodu braku wymaganej ilości zgłoszeń

wyniki losowania chłopców i plan gier dostępny na stronie PZT

WTK U14 - Bytom 13-15.07.2019 ODWOŁANY

Z przykrością informujemy, że WTK U14 13-15.07.2019 w Bytomiu, z powodu braku zgłoszeń zostaje odwołany

WTK U16 - Bytom-Miechowice 6-8.07.2019

turniej odwołany z powodu braku wymaganej liczby zgłoszeń

WTK U14 - Rybnik 6-8.07.2019

drabinki i plan gier dostępny na stronie PZT

WTK U12 GRUPY RYBNIK 22-23.06.2019

DRABINKI I PLAN GIER DOSTĘPNY NA STRONIE PZT

WTK do lat 12 i 16

wyniki losowania i plany gier dostępne na stronie PZT:

WTK do lat 16 Ruda Śląska i do lat 12 Pszczyna

Mistrzostwa Śląska do lat 16 1-3.06.2019 Zabrze

drabinki - kliknij aby pobrać

pozostałe mecze do ustalenia na miejscu

początek gier dla chłopców i dziewczyn - GODZ. 9.00Mrugnięcie

WTK U14 - Bytom-Miechowice 1-3.06.2019

Turniej odwołany z powodu małej ilości zgłoszeń

Mistrzostwa Śląska do lat 18 25-27.05.2019 Ustroń

z powodu braku zgłoszeń turniej zostaje odwołany

WTK U14 - Pszczyna 25-27.05.2019

wyniki losowań i plan gier dostepny na stronie PZT w szczegółach turnieju

Mistrzostwa Śląska do lat 12 25-27.05.2019 Zabrze

drabinki chlopców i dziewczyn- kliknij aby pobrać

Wszystkie dziewczynki maja przyjechac na godz. 9.00, natomiast chłopcy na godz.10.00.

Na miejscu zostaną przez sędziego A.Mierzwa wyznaczone kort do gry

Mecz Śląsk-Morawy 23.04.2019 Bytom

Zawodnicy powałani  na mecz Śląsk-Morawy, który odbędzie się 23.04.2019 w Bytomiu na kortach KS górnik Bytom.Zbiórka pomiędzy godziną 8.15 a 8.30.Mecze powinny być rozgrywane na kortach otwartych(mączka).W razie niepogody proszę o zabranie obuwia zmiennego do gry w hali.

skład: U18: Ziomber Maciej,Kopcik Jan,Borzych Aleksander,Pawelski Martyn,Hędrzak Magdalena,Wędrocha Julia,Gruszczyńska Rozalia,Bartusek Karolina

 

 

 

Mecz Śląsk-Morawy 23.04.2019 Zabrze

Miło mi poinformować,że następujący zawodnicy zostali powołani na mecz Śląsk-Morawy, który odbędzie się 23.04.2019 w Zabrzu na kortach KS Mostostal.Zbiórka pomiędzy godziną 8.15 a 8.30.Mecze powinny być rozgrywane na kortach otwartych(mączka).W razie niepogody proszę o zabranie obuwia zmiennego do gry w hali.

Osobą odpowiedzialną będzie Grzegorz Bogus tel.668 451 466

skład:

U10

Jędryka Jakub,Biegalski Alex,Voigt Tomasz i Marcin,Markowska Lena,Borowik Julia,Nowicka Anna,Nowicka Wiktoria

U12

Wieczorek Antoni,Kapela Tymoteusz,Nawrot Szymon,Chłodnicki Jan,Nizio Emilia,Nadajewska Marta,Nieradzik Maja,Pawelska Maja

U14

Kaszowski Szymon,Mazur Mikołaj,Wieczorek Jan,Voigt Piotr,Bergler Olivia,Będkowska Agata,Kosowska Zuzanna,Siwakowska Karolina

 

 

Konsultacja szkoleniowa w Bielsku 13-15.04.2019

Śląski Związek Tenisowy informuje ,że w dniach 13-15 kwietnia 2019 odbędą się konsultacje szkoleniowe

dla zawodników kadry wojewódzkiej młodzików i zawodników z klubów śląskich.[lista zawodników w załączniku]

Konsultacja odbędzie się w Bielsku-Białej na obiekcie BKT Advantage .Trenerem zgrupowania będzie trener Stavros Wawros .

Zawodnikom zapewniamy:

Nocleg [13/14 i 14/15 IV]oraz obiad [13,14 i 15 IV] ,kolację [13 i 14 IV] i śniadanie [14 i 15 IV] .

Dojazd i odbiór zawodników we własnym zakresie.

Dodatkowa opłata na sprzęt i płacę  trenerów[Wawros i asystenci] :

-200 zł dla zawodników kadry wojewódzkiej  -350 zł dla zawodników z poza kadry ,ale z licencją Śląską.

 

Wpłaty należy dokonać  na: konto koordynatora kadr -Dariusz Łukaszewski 83 1050 1230 1000 0022 9749 6263

lub na konto ŚZT w Zabrzu   23 1240 4849 1111 0000 5352 0258  w tytule podając ;imię i nazwisko z dopiskiem konsultacja Bielsko do dnia 10.04.2019.

Jeżeli wystąpiły by nieoczekiwane przeciwności losowe do wzięcia udziału w konsultacjach bardzo proszę o informację pisemną.

 

Lp.

Nazwisko

Imię

 

 

1.

Jędrzejczak

Jakub

 tak

 

2.

Migdalski

Mikołaj

 tak

 

3.

Kaszowski

Szymon

 tak

 

4.

Tomasiak

Jakub

 tak

 

5.

Michałowski

Tadeusz

 tak

 

6.

Barcik

Nikodem

 tak

 

7.

Wieczorek

Antoni

 tak

 

8.

Wahl-Maniecka

Kinga

 tak

 

9.

Spychalski

Dominik

 tak

 

10.

Kasprzak

Pola

 tak

 

11.

Będkowska

Agata

 tak

 

12.

Pawelska

Maja

 tak

 

13.

Mazur

Mikołaj

 tak

 

14.

Langiewicz

Pola

 do niedzieli

 

15.

Wieczorek

Jan

 do niedzieli

 

 

POZA KADRĄ

   

 

16.

Kulczycka

Zuzanna

TAK

350

17.

Chłodnicki

Jan

TAK

350

18.

Siwakowska

Karolina

TAK

350

19.

Hulbój

Jakub

do niedzieli

350

20.

Dobija

Zofia

TAK

350

       

 

Zakończenie sezonu- rozdanie nagród za rok 2018

20 grudnia 2018r ( czwartek ) o godz.18.00 na obiekcie KS Górnik Bytom odbędzie się oficjalne rozdanie nagród SZT za rok 2018 zarówno w Tenis 10 - cykl Puchar Śląska jak i dla zawodników wyczynowych zostaną przyznane Granty.

turnieje wojewódzkie i tenis 10 w okresie I-IV 2019

Na zebraniu Zarządu Śląskiego Związku Tenisowego w dniu 2.10.2018 została podjęta uchwała o opłatach za możliwość organizacji wojewódzkich turniejów i Tenis 10 od 2019 roku związana z ich zarządzaniem, przygotowaniem kalendarza imprez, losowaniami oraz nadzorem nad wszystkimi imprezami odbywającymi się na terenie województwa śląskiego.

Składkę za rok 2019 w wysokości 150 zł należy wpłacić do 3.12.2018r na konto ŚZT:

PKO S.A. Oddz. w Zabrzu 23 1240 4849 1111 0000 5352 0258

w tytule podając: nazwę klubu z dopiskiem składka roczna 2019

Jednocześnie przypominam, że opłacenie tylko składki na konto SZT nie zwalnia z dokonania wszelkich formalności w celu uzyskania klubowej licencji PZT na rok 2019.

Potwierdzenie opłaty na konto SZT oraz numer licencji klubowej PZT na rok 2019 wraz ze zgłoszeniem sztywnych lub ruchomych terminów turniejów proszę przesłać do 10.12.2018. na adres:

turnieje-szt@wp.pl

Do 15.12.2018 zostanie dokonany podział imprez tenisowych pomiędzy zainteresowane kluby spełniające powyższe warunki.

 

 

 

Zmiany regulaminu SZT dotyczące organizowania imprez

Szanowni Państwo

na zebraniu Zarządu SZT w dniu 2.10.2018 zostały wprowadzone zmiany dotyczące organizowania turniejów:

1. Turnieje Tenis 10 będą odbywały się tylko 4 w miesiącu tj.  w sobotę lub w niedzielę ( nie dotyczy imprez już ogłoszonych)

2. Nie będzie możliwe organizowanie WTK w kategoriach następujących po sobie w tym samym czasie.

Każdy organizator dostał w załączniku  zatwierdzone przez Zarząd turnieje w okresie od października do grudnia 2018, które należy do końca tygodnia wpisać do TPO w celu ich opublikowania. Turnieje nie wpisane do 7.10.2018 nie będą zaakceptowane, co skutkuje zwolnieniem terminów dla innych organizatorów.

 Jest jeszcze jeden wolny termin na zorganizowanie WTK w dniach 1-3.12.2018. Na ofertę czekam do 5.10.2018.

 Opublikowanie imprez tenisowych nastąpi niezwłocznie po wpisaniu ich przez organizatorów do TPO.

 Jednocześnie przypominam, że do 18 października 2018 należy przesyłać propozycje na organizację OTK na miesiące I-IV 2019 na adres sekretariat@klubmostostal.pl

 Po ukazaniu się na stronie PZT kalendarza z turniejami OTK będzie dopiero możliwość wysyłania propozycji organizacji WTK i TENIS 10.

 

Za nami kolejny mecz Morawy - Śląsk.

5.09.2018 na kortach w Ostravie odbył się kolejny mecz młodzieży

Śląsk-Morawy, rozegrano jak zawsze 80 meczy [64 single i 16 debli].

Niestety przegraliśmy ogólnie 27-53 ,jednak jest to najlepszy wynik

Z ostatnich 3 spotkań.

Wyniki poszczególnych kategorii;

U10 [krasnale i krasnalki] 10-10 [w setach 23/22 dla Moraw]

U12 [skrzaty i skrzatki] 6-14

U14 [młodzicy i młodziczki ]  5-15

U18[ juniorzy i juniorki] 6-14

Wszystkie swoje mecze wygrali:

Mikołaj Lorens[ Górnik Bytom] , Jakub Jedryka [SP2 Radzionków] ,Sara Husar [Beskidy Ustroń]

i Magda Lisik [Mostostal Zabrze].

główne grzechy?-tak jak poprzednio:

Super-tiebreaki nie dla nas!!

Deble identycznie!!!

Za nami kolejny mecz Śląsk-Morawy.

W Zabrzu 25.04.2018 znów nasi młodzi zawodnicy w kategoriach

U10, u12, u14 i u18 mogli zmierzyć się rywalami z Czech.

W 5 kategoriach stoczyliśmy wyrównany pojedynek ,

U10 ch przegraliśmy 4/6

U10 dz identycznie, natomiast 3 kategorie zremisowały;

U18 ch , u14 dz i u12 ch po 5/5.

Najlepiej z naszych zagrali:

K. Socha ,M. Świerczyńska i M. Ziomber.

Ogólnie przegraliśmy jednak wyraźnie 23-57.

Jak widać na zdjęciach ,wciąż mamy się czego uczyć i

tenisowo i organizacyjnie [ekipa z Moraw jak zawsze profesjonalnie ubrana,

My [dzięki gminie Zabrze!] mieliśmy upominki dla rywali.

files/zdjecia aktualnosci/DSC04218_2.jpg

files/zdjecia aktualnosci/DSC04236_2.jpg

files/zdjecia aktualnosci/DSC04239_2.jpg

Kolejny mecz Śląsk-Morawy za nami

31.08.w Ostravie rywalizowaliśmy w 4 kategoriach[u10,u12,u14 i u18]

Tak jak zawsze grały w każdej 4 dziewczyny i 4 chłopaków

Potem grano deble.

W sumie rozegraliśmy 80 spotkań tenisowych,

Wygraliśmy 18 ,a 1 zremisowaliśmy [debel u-10,z braku czasu po

Dwu setach 1-1 został zakończony]

Po dwa zwycięstwa singlowe dla nas zanotowali:

Karolina Bartusek [u14 dz]-Mostostal Zabrze

Stanisław Sławik [u14 ch]-Górnik Bytom

Jan Kopcik [u14 ch]-Górnik Bytom

Wojciech Kasperski [u18] -Górnik Bytom.

Dwa fakty:

Na 11 super tie breaków -wygraliśmy tylko 1!!

Na 20 debli -jeden wygraliśmy ,a jeden zremisowali!

Widać nad czym mamy pracować!

Czasu niewiele

25 kwiecień 2018 -kolejny mecz na identycznych zasadach

Tym razem w Bytomiu i Zabrzu!!!

files/zdjecia aktualnosci/morawy 31.08.2017.jpg

Cykl Pucharu Śląska

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji turnieju organizowanego przez Śląski Związek Tenisowy.

files/banery/cykl psl 2017.jpg

Walne Zgromadzenie Delegatów 21.04.2017

                                                                        Zabrze, 24.03.2017r

ZAPROSZENIE

Zarząd Śląskiego Związku Tenisowego serdecznie

Zaprasza Przedstawiciela/i Waszego Klubu/ Sekcji

na Walne Zgromadzenie Delegatów,

które odbędzie się w dniu 21.04.2017r.

I termin: godz. 15:00, II termin: godz. 15:15.

W Klubie Sportowym Górnik Bytom

ul. Tarnogórska 5, 41-902 Bytom

 

Program Spotkania:

 Wybór delegatów na Zjazd Sprawozdawczo-wyborczy

Polskiego Związku Tenisowego.

 Zebranie delegatów odbędzie się w dniu 20.05.2017r. w Warszawie,

pierwszy termin: 11:00, drugi termin 11:15.

Miejsce spotkania: Centrum Konferencyjne NIMBUS

al. Jerozolimskie 98, Warszawa

Gala Sportu 24.02.2017

Dzisiejsza Gala jest świętem ludzi sukcesu, zarówno tych, którzy zdobywają punkty i medale, jak i tych którzy tworząc miejsca pracy, wytwarzając uznane i poszukiwane produkty, stają się wizytówką naszego miasta - mówił Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas uroczystej Gali Sportu i Biznesu /24 lutego/. Nagradzamy osoby i podmioty, które osiągając sukces dostarczają nam dobrej energii, pokazują, że Bytom jest miastem przedsiębiorczych i kreatywnych ludzi sukcesu. Liderów, za którymi warto podążać - dodał prezydent. 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Bytomia oraz Sportowy Laur Bytomia jest dowodem uznania dla sportowców i przedsiębiorców, których sukces przełożył się na rozwój, dobry wizerunek i promocję miasta. Ideą przewodnią dzisiejszej Gali jest przekonanie, że sport i gospodarka, mogą się nawzajem wspierać i być jednym z fundamentów rozwoju naszego Miasta – mówił Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas gali.

W bieżącym roku do nagrody Sportowy Laur Bytomia zgłoszono 21 kandydatów w następujących kategoriach: sportowiec i sportsmenka senior, sportowiec junior, drużyna, trener lub działacz sportowy, dorobek sportowy i mecenas sportu. W tym roku po raz pierwszy Damian Bartyla, Prezydent Bytomia przyznał dodatkową statuetkę dla sportowca amatora oraz nagrodę specjalną za wybitne zaangażowanie sportowe. Do Nagrody Gospodarczej nominowano dziewięciu kandydatów w trzech kategoriach oraz przyznano nagrodę specjalną w kategorii Menadżer Roku.

W kategorii „Sportsmenka (Senior)” nominowano trzy zawodniczki: Agatę Borgamn, Beatę Pacut oraz Magdalenę Czaplik. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii „Sportsmenka (senior)” otrzymała Beata Pacut - judoczka GKS „Czarni” Bytom, zwyciężczyni m.in. zawodów w randze Pucharu Świata European Judo Open Women w Warszawie, zdobywczyni piątego miejsca Pucharu Europy Seniorów w Dubrowniku i drugiego miejsca Pucharu Europy Seniorów w Bratysławie, wicemistrzyni Polski Seniorek, brązowa medalistka Pucharu Świata European Judo Open w Talinie.

W kategorii „Sportowiec (Senior)” nominacje otrzymali: Michał Sowa i Marek Szczepański. Sportowy Laur Bytomia 2016 trafił do Michała Sowy – Mistrza Świata w kata indywidualnym karate tradycyjnego oraz Mistrza Polski w kategoriach: kata indywidualne, kumite indywidualne i w konkurencji fukugo. Sowa jest również laureatem III miejsca klasyfikacji ogólnej w kategorii Senior Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego.

W kategorii „Sportowiec” lub „Sportsmenka (junior)” nominowano: Michała Kłoskę, Patrycję Konarską, Wojciecha Marka i Jakuba Sobotę. Kapituła nagrody statuetkę w tej kategorii przyznała Michałowi Kłosce - Mistrzowi Świata w fukugo oraz wicemistrzowi świata w konkurencji kata. Kłoska to również Mistrz Polski w karate tradycyjnym – kata indywidualne, kumite indywidualne oraz fukugo, a także zwycięzca Turnieju Super Karatedo Junior Word Grand Prix w Tokio.

Nominacje w Kategorii „Drużyna” otrzymały: Seniorki GKS Czarni Bytom, KS Górnik Bytom, Seniorki TMH Polonia Bytom i Drużyna Piłki Wodnej Juniorów i Młodzieżowców Waterpolowego Towarzystwa Sportowego. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii Drużyna otrzymała Drużyna KS Górnik Bytom - Mistrzynie Polski w tenisie ziemnym w 2013, 2015 i 2016 roku.

W kategorii dorobek sportowy - całokształt kariery nominowano: Marka Broncela, Tadeusza Nikodemowicza oraz Grażynę Wojciechowską. Statuetkę przyznano Tadeuszowi Nikodemowiczowi - trenerowi hokeja Polonii Bytom, który od 40 lat związany jest z klubem i swoim doświadczeniem oraz wiedzą wspiera sztab szkoleniowy, trenerów i działaczy klubu. Odznaczony jest Złotym Krzyżem Zasługi oraz brązową odznaką „Za Zasługi dla Sportu” Ministra Sportu i Turystyki.

W kategorii „Trener - działacz sportowy” nominacje otrzymali: Dariusz Łukaszewski, Andrzej Secemski i Piotr Wicher. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii Trener – działacz sportowy otrzymał Piotr Wicher – od 1972 r. związany z judo GKS „Czarni” Bytom jako zawodnik, trener i działacz. Za swoje zasługi uhonorowany i odznaczany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze

15 grudnia 2016  podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego, które odbyło się w Biurze Promocji Bytomia ,(ponad trzydziestu uczestników obrad) dokonano podsumowania nie tylko czterech lata urzędowania Dariusza Łukaszewskiego, ale także sukcesy śląskiego tenisa.

Najważniejszą częścią Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego był jednak wybór nowego prezesa i zarządu. Jednogłośnie nowym prezesem Śląskiego Związku Tenisa Ziemnego po raz drugi z rzędu został wybrany Dariusz Łukaszewski,który podziękował delegatom za zaufanie i szansę na realizację kolejnych przedsięwzięć związanych z rozwojem śląskiego tenisa. 

 

 

 

Zakończenie Pucharu Śląska

Zaproszenie na rozdanie nagród - 20.11.2016 Zabrze godz.13.00