Archiwum aktualności

Mistrzostwa Śląska Skrzatów 16-18.03.2019 Zabrze

plan i drabinki-kliknij, aby pobrać

Pozostałe mecze do ustalenia na miejscu.

Zapisy do gier podwójnych do godz.14.00

Halowe Mistrzostwa Śląska do lat 16 Bytom 9-11.03.2019 Ustroń

Z powodu braku wystarczającej ilości zgłoszeń mistrzostwa zostają odwołane.Może będzie wyznaczony kolejny termin.

Halowe Mistrzostwa Śląska do lat 14 Bytom 2-4.03.2019

drabinki i plan gier dostepny na stronie PZT

Halowy Turniej Wojewódzki do lat 12 i do lat 16 Chorzów 23-25.02.2019

drabinki i plan gier dostępny na stronie PZT

Halowy Turniej Wojewódzki do lat 14 Pszczyna 26-27.01.2019

wyniki na stronie PZT

Halowy Turniej Wojewódzki do lat 16 CHORZÓW 26-27.01.2019

DRABINKA GRUPOWA - KLIKNIJ ABY POBRAĆ

14.30 GÓRNIAK -MARCINIAK I ABRAMEK -VOIGT

15.30 LAMBERT-PIETRAS I BOCZKOWSKI-BORKOWY

Halowy Turniej Wojewódzki do lat 14 Chorzów i Mistrzostwa Śląska Juniorek 19-20.01.2019

drabinki plan gier dostępny na stronie PZT

Zakończenie sezonu- rozdanie nagród za rok 2018

20 grudnia 2018r ( czwartek ) o godz.18.00 na obiekcie KS Górnik Bytom odbędzie się oficjalne rozdanie nagród SZT za rok 2018 zarówno w Tenis 10 - cykl Puchar Śląska jak i dla zawodników wyczynowych zostaną przyznane Granty.

turnieje wojewódzkie i tenis 10 w okresie I-IV 2019

Na zebraniu Zarządu Śląskiego Związku Tenisowego w dniu 2.10.2018 została podjęta uchwała o opłatach za możliwość organizacji wojewódzkich turniejów i Tenis 10 od 2019 roku związana z ich zarządzaniem, przygotowaniem kalendarza imprez, losowaniami oraz nadzorem nad wszystkimi imprezami odbywającymi się na terenie województwa śląskiego.

Składkę za rok 2019 w wysokości 150 zł należy wpłacić do 3.12.2018r na konto ŚZT:

PKO S.A. Oddz. w Zabrzu 23 1240 4849 1111 0000 5352 0258

w tytule podając: nazwę klubu z dopiskiem składka roczna 2019

Jednocześnie przypominam, że opłacenie tylko składki na konto SZT nie zwalnia z dokonania wszelkich formalności w celu uzyskania klubowej licencji PZT na rok 2019.

Potwierdzenie opłaty na konto SZT oraz numer licencji klubowej PZT na rok 2019 wraz ze zgłoszeniem sztywnych lub ruchomych terminów turniejów proszę przesłać do 10.12.2018. na adres:

turnieje-szt@wp.pl

Do 15.12.2018 zostanie dokonany podział imprez tenisowych pomiędzy zainteresowane kluby spełniające powyższe warunki.

 

 

 

Zmiany regulaminu SZT dotyczące organizowania imprez

Szanowni Państwo

na zebraniu Zarządu SZT w dniu 2.10.2018 zostały wprowadzone zmiany dotyczące organizowania turniejów:

1. Turnieje Tenis 10 będą odbywały się tylko 4 w miesiącu tj.  w sobotę lub w niedzielę ( nie dotyczy imprez już ogłoszonych)

2. Nie będzie możliwe organizowanie WTK w kategoriach następujących po sobie w tym samym czasie.

Każdy organizator dostał w załączniku  zatwierdzone przez Zarząd turnieje w okresie od października do grudnia 2018, które należy do końca tygodnia wpisać do TPO w celu ich opublikowania. Turnieje nie wpisane do 7.10.2018 nie będą zaakceptowane, co skutkuje zwolnieniem terminów dla innych organizatorów.

 Jest jeszcze jeden wolny termin na zorganizowanie WTK w dniach 1-3.12.2018. Na ofertę czekam do 5.10.2018.

 Opublikowanie imprez tenisowych nastąpi niezwłocznie po wpisaniu ich przez organizatorów do TPO.

 Jednocześnie przypominam, że do 18 października 2018 należy przesyłać propozycje na organizację OTK na miesiące I-IV 2019 na adres sekretariat@klubmostostal.pl

 Po ukazaniu się na stronie PZT kalendarza z turniejami OTK będzie dopiero możliwość wysyłania propozycji organizacji WTK i TENIS 10.

 

Za nami kolejny mecz Morawy - Śląsk.

5.09.2018 na kortach w Ostravie odbył się kolejny mecz młodzieży

Śląsk-Morawy, rozegrano jak zawsze 80 meczy [64 single i 16 debli].

Niestety przegraliśmy ogólnie 27-53 ,jednak jest to najlepszy wynik

Z ostatnich 3 spotkań.

Wyniki poszczególnych kategorii;

U10 [krasnale i krasnalki] 10-10 [w setach 23/22 dla Moraw]

U12 [skrzaty i skrzatki] 6-14

U14 [młodzicy i młodziczki ]  5-15

U18[ juniorzy i juniorki] 6-14

Wszystkie swoje mecze wygrali:

Mikołaj Lorens[ Górnik Bytom] , Jakub Jedryka [SP2 Radzionków] ,Sara Husar [Beskidy Ustroń]

i Magda Lisik [Mostostal Zabrze].

główne grzechy?-tak jak poprzednio:

Super-tiebreaki nie dla nas!!

Deble identycznie!!!

ITF Poznań

files/zdjecia aktualnosci/kadra szt w poznaniu.jpg

Kadra wojewódzka pod opieka Pauliny Czarnik na konsultacji startowej- ITF Poznań.

Za nami kolejny mecz Śląsk-Morawy.

W Zabrzu 25.04.2018 znów nasi młodzi zawodnicy w kategoriach

U10, u12, u14 i u18 mogli zmierzyć się rywalami z Czech.

W 5 kategoriach stoczyliśmy wyrównany pojedynek ,

U10 ch przegraliśmy 4/6

U10 dz identycznie, natomiast 3 kategorie zremisowały;

U18 ch , u14 dz i u12 ch po 5/5.

Najlepiej z naszych zagrali:

K. Socha ,M. Świerczyńska i M. Ziomber.

Ogólnie przegraliśmy jednak wyraźnie 23-57.

Jak widać na zdjęciach ,wciąż mamy się czego uczyć i

tenisowo i organizacyjnie [ekipa z Moraw jak zawsze profesjonalnie ubrana,

My [dzięki gminie Zabrze!] mieliśmy upominki dla rywali.

files/zdjecia aktualnosci/DSC04218_2.jpg

files/zdjecia aktualnosci/DSC04236_2.jpg

files/zdjecia aktualnosci/DSC04239_2.jpg

Kalendarz imprez -lato 2018

W zakładce KALENDARZ lub tutaj znajduję się aktualny kalendarz imprez w naszym regionie - lato 2018

Wszystkie turnieje [ Tenis 10 , WTK i Mistrzostwa Śląska], które znajdują sie w kalendarzu zostały ogłoszone na portalu PZT i można sie już na nie zgłaszać.

Przypominamy,że na turnieje wojewódzkie należy dokonywac opłaty wpisowego na konto organizatora, które powinno być zaksięgowane do momentu losowania.Tylko osoby z opłaconym wpisowym będą ujete w losowaniu, które odbywa sie na dwa dni wcześniej.Plan gier na pierwszy dzień turnieju dostępny jest zawsze po godz.19.30 na stronie slaskitenis.pl

 

Zakończenie Cyklu Pucharu Śląska 19.11.2017r

 

Na obiekcie Klubu Sportowego Mostostal Zabrze odbyła się w dniu 19.11.2017 uroczystość wręczania pucharów oraz nagród dla najlepszych zawodników biorących udział w tegorocznym cyklu turniejów o Puchar Śląska w kategorii 8 i 10 lat.

 

 

GRUPA CZERWONA DZIEWCZĘTA:

1. Matuszczyk Julia - BKT ADVANTAGE Bielsko Biała

2. Nowicka Wiktoria - SCT Pszczyna

3. Markowska Lena-  CENTRUM STR Dąbrowa Górnicza

4. Leś Aleksandra - GKS Katowice

5. Siuda Nina - KS MOSTOSTAL Zabrze

GRUPA CZERWONA CHŁOPCY:

1. Skotnicki Artur - BKT ADVANTAGE Bielsko Biała

2. Kowalczyk Kornel - KS MOSTOSTAL Zabrze

3. Krzyśko Błażej - CENTRUM STR Dąbrowa Górnicza

4. Szczypka Miłosz - BKT ADVANTAGE Bielsko Biała

5. Leś Szymon - GKS Katowice

GRUPA ZIELONA DZIEWCZĘTA:

1. Kostka Natalia - UKS BESKIDY Ustroń

2. Husar Sara - UKS BESKIDY Ustroń

3. Ondrzejek Michalina - NST ŚLĄSKIE (Cieszyn)

4. Wilczek Paulina - SP.2 Radzionków

5. Struzik Adrianna - KS MOSTOSTAL Zabrze

GRUPA ZIELONA CHŁOPCY:

1. Jędryka Jakub - TKS SLAVIA Ruda Śląska

2. Mazur Paweł - SP.2 Radzionków

3. Deda Aleksander - UKS BESKIDY Ustroń

4. Biegalski Aleksander -  KS GÓRNIK Bytom

5. Chojnacki Wojciech - FRAJDA ŁOMIANKI k/Warszawy

files/zdjecia aktualnosci/20171119_133906.jpg

Kolejny mecz Śląsk-Morawy za nami

31.08.w Ostravie rywalizowaliśmy w 4 kategoriach[u10,u12,u14 i u18]

Tak jak zawsze grały w każdej 4 dziewczyny i 4 chłopaków

Potem grano deble.

W sumie rozegraliśmy 80 spotkań tenisowych,

Wygraliśmy 18 ,a 1 zremisowaliśmy [debel u-10,z braku czasu po

Dwu setach 1-1 został zakończony]

Po dwa zwycięstwa singlowe dla nas zanotowali:

Karolina Bartusek [u14 dz]-Mostostal Zabrze

Stanisław Sławik [u14 ch]-Górnik Bytom

Jan Kopcik [u14 ch]-Górnik Bytom

Wojciech Kasperski [u18] -Górnik Bytom.

Dwa fakty:

Na 11 super tie breaków -wygraliśmy tylko 1!!

Na 20 debli -jeden wygraliśmy ,a jeden zremisowali!

Widać nad czym mamy pracować!

Czasu niewiele

25 kwiecień 2018 -kolejny mecz na identycznych zasadach

Tym razem w Bytomiu i Zabrzu!!!

files/zdjecia aktualnosci/morawy 31.08.2017.jpg

dotyczy kalendarza Turniejów Ogólnopolskich - hala listopad- grudzień 2017

Komunikat ŚlZT

          Zarząd ŚlZT uprzejmie prosi kluby zainteresowane organizacją Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych w kat. młodzieżowych o przesłanie aplikacji do końca sierpnia 2017 na adres ŚlZT 41-800 Zabrze, ul. Piłsudskiego 83 lub na email. sekretariat@klubmostostal.pl.

Natomiast zgłoszenia dotyczące Turniejów Wojewódzkich do końca września 2017.

          Informujemy, że Turnieje Wojewódzkie można organizować od 22 października 2017, natomiast Turnieje Ogólnopolskie w kat. 12 lat i 14 lat od 6 listopada 2017, w kat. 16 lat i 18 lat od 22 października 2017.

 

przygotował. A. Mierzwa[Za Zarząd]

 

                                                                                        

Awans do dmp

Awans do DMP Polski lato 2017

files/Dokumenty/wyniki/awans do dmp lato 2017.jpg

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Zielona Góra

Maciej Ziomber w grze pojedynczej chłopców i klub Górnik Bytom w klasyfikacji klubowej zajęli I miejsce na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Oprócz Maćka ,zawodnicy Górnika zdobyli jeszcze dwa brązowe medale:

Debel chłopców:Wojciech Kasperski /Maciej Ziomber[obaj Górnik Bytom]

Debel dziewcząt: Magda Hędrzak [Górnik Bytom] z Laurą Duhl [Adventage Bielsko-Biała]

W klasyfikacji klubów Górnik ,wyprzedził Legię Warszawa i Adventage Bielsko-Biała, a

wśród województw Śląskie minimalnie uległo Mazowszu ,zajmując II miejsce.

 

files/zdjecia aktualnosci/oom slask 2017.jpg

Opiekunami drużyny byli :Adrian Sobczak i Mateusz Szmigiel

Mistrzostwa Śląska Młodzików i Młodziczek 13-14.05.2017 Zabrze

Uprzejmie informujemy, że poniżej przedstawiamy losowanie Mistrzostw.Turniej chłopców rozgrywany będzie systemem pucharowym a dziewczynek w grupach.

Wszyscy zawodnicy maja stawić się do gry o godz.9.00, gdyż gry rozpoczną sie jednocześnie na 10 kortach.Dalsze mecze zostana ustalone na miejscu.

losowanie chłopców

losowanie dziewczyn

TENIS 10

Sport Park Budowlani zaprasza na turniej SPORT PARK DECATHLON KIDS CHALLENGE vol.8 w dniu 13.05.2017. Zgłoszenia do 12.05.2017 tel. 734 104 599.

Kategorie: niebieska,zielona, czerwona godz.10.00, pomarańczowa godz.15.00

Obóz Kadr Wojewódzkich [Śląskie, Łódzkie i Lubuskie]

kwiecień 2017

Trzy w/w WZT we współpracy z firma Fizjofit zorganizowały w Żywcu [22-29.04] obóz dla zawodników w wieku 12-18 lat.

Podziekowania dla wszystkich uczestnikow obozu za ogromna  energie, ktora wlozyli w prace na treningach i warsztatach oraz wspaniała atmosferę którą stworzyli w 60 osobowej grupie.

Podziękowania również dla kadry trenerskiej ,która profesjonalnie podeszłą do obowiązków.

 

   Dariusz Łukaszewski

       Prezes ŚZT.

HWTK do lat 12 22-23.04.2017

W zakladce WYNIKI znajdują sie drabinki chłopców i dziewczyn oraz plan gier na sobotę.

Cykl Pucharu Śląska

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji turnieju organizowanego przez Śląski Związek Tenisowy.

files/banery/cykl psl 2017.jpg

Turnieje - lato 2017

Informujemy,że w zakladce KALENDARZ znajduje się ramowy kalendarz imprez na Śląsku w sezonie letnim 2017.

Prosimy o zapoznanie się z kalendarzem i zgłoszeniem do portalu TPO swoich imprez. Przypominamy,że od tego sezonu obowiązują nowe procedury dotyczące turniejów.

Obóz w Żywcu

Szanowni Państwo

poniżej podajemy nr konta do wpłaty za obóz w Żywcu w dniach 22-29.04.2017, dla uczestników obozu zgodnie z ceną podaną na plakacie.

23 1240 4849 1111 0000 5352 0258
Śląski Związek Tenisowy
Zabrze ,ul. Piłsudskiego 83.
 
wyjazd =sobota 22 .04 około 10/30 z kortów KS Górnik Bytom.

Walne Zgromadzenie Delegatów 21.04.2017

                                                                        Zabrze, 24.03.2017r

ZAPROSZENIE

Zarząd Śląskiego Związku Tenisowego serdecznie

Zaprasza Przedstawiciela/i Waszego Klubu/ Sekcji

na Walne Zgromadzenie Delegatów,

które odbędzie się w dniu 21.04.2017r.

I termin: godz. 15:00, II termin: godz. 15:15.

W Klubie Sportowym Górnik Bytom

ul. Tarnogórska 5, 41-902 Bytom

 

Program Spotkania:

 Wybór delegatów na Zjazd Sprawozdawczo-wyborczy

Polskiego Związku Tenisowego.

 Zebranie delegatów odbędzie się w dniu 20.05.2017r. w Warszawie,

pierwszy termin: 11:00, drugi termin 11:15.

Miejsce spotkania: Centrum Konferencyjne NIMBUS

al. Jerozolimskie 98, Warszawa

HDMP Kobiet i Mężczyzn

Zakończyły się finały Halowych Druzynowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn rozgrywanych w Bydgoszczy.

Wsród mężczyzn drużyna UKS Beskidy Ustroń w składzie:Grzegorz Panfil, Mateusz Kowalczyk i Bartosz Wojnar zdobyla złoty medal,

files/zdjecia aktualnosci/panfil.kowalczyk,wojnar.jpg

natomiast wśród kobiet, drużyna KS Górnik Bytom w składzie: Agata Borgman i Paulina Czarnik  brązowy medal.

files/zdjecia aktualnosci/gwaizdy iii miejsce.jpg

Gala Sportu 24.02.2017

Dzisiejsza Gala jest świętem ludzi sukcesu, zarówno tych, którzy zdobywają punkty i medale, jak i tych którzy tworząc miejsca pracy, wytwarzając uznane i poszukiwane produkty, stają się wizytówką naszego miasta - mówił Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas uroczystej Gali Sportu i Biznesu /24 lutego/. Nagradzamy osoby i podmioty, które osiągając sukces dostarczają nam dobrej energii, pokazują, że Bytom jest miastem przedsiębiorczych i kreatywnych ludzi sukcesu. Liderów, za którymi warto podążać - dodał prezydent. 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Bytomia oraz Sportowy Laur Bytomia jest dowodem uznania dla sportowców i przedsiębiorców, których sukces przełożył się na rozwój, dobry wizerunek i promocję miasta. Ideą przewodnią dzisiejszej Gali jest przekonanie, że sport i gospodarka, mogą się nawzajem wspierać i być jednym z fundamentów rozwoju naszego Miasta – mówił Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas gali.

W bieżącym roku do nagrody Sportowy Laur Bytomia zgłoszono 21 kandydatów w następujących kategoriach: sportowiec i sportsmenka senior, sportowiec junior, drużyna, trener lub działacz sportowy, dorobek sportowy i mecenas sportu. W tym roku po raz pierwszy Damian Bartyla, Prezydent Bytomia przyznał dodatkową statuetkę dla sportowca amatora oraz nagrodę specjalną za wybitne zaangażowanie sportowe. Do Nagrody Gospodarczej nominowano dziewięciu kandydatów w trzech kategoriach oraz przyznano nagrodę specjalną w kategorii Menadżer Roku.

W kategorii „Sportsmenka (Senior)” nominowano trzy zawodniczki: Agatę Borgamn, Beatę Pacut oraz Magdalenę Czaplik. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii „Sportsmenka (senior)” otrzymała Beata Pacut - judoczka GKS „Czarni” Bytom, zwyciężczyni m.in. zawodów w randze Pucharu Świata European Judo Open Women w Warszawie, zdobywczyni piątego miejsca Pucharu Europy Seniorów w Dubrowniku i drugiego miejsca Pucharu Europy Seniorów w Bratysławie, wicemistrzyni Polski Seniorek, brązowa medalistka Pucharu Świata European Judo Open w Talinie.

W kategorii „Sportowiec (Senior)” nominacje otrzymali: Michał Sowa i Marek Szczepański. Sportowy Laur Bytomia 2016 trafił do Michała Sowy – Mistrza Świata w kata indywidualnym karate tradycyjnego oraz Mistrza Polski w kategoriach: kata indywidualne, kumite indywidualne i w konkurencji fukugo. Sowa jest również laureatem III miejsca klasyfikacji ogólnej w kategorii Senior Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego.

W kategorii „Sportowiec” lub „Sportsmenka (junior)” nominowano: Michała Kłoskę, Patrycję Konarską, Wojciecha Marka i Jakuba Sobotę. Kapituła nagrody statuetkę w tej kategorii przyznała Michałowi Kłosce - Mistrzowi Świata w fukugo oraz wicemistrzowi świata w konkurencji kata. Kłoska to również Mistrz Polski w karate tradycyjnym – kata indywidualne, kumite indywidualne oraz fukugo, a także zwycięzca Turnieju Super Karatedo Junior Word Grand Prix w Tokio.

Nominacje w Kategorii „Drużyna” otrzymały: Seniorki GKS Czarni Bytom, KS Górnik Bytom, Seniorki TMH Polonia Bytom i Drużyna Piłki Wodnej Juniorów i Młodzieżowców Waterpolowego Towarzystwa Sportowego. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii Drużyna otrzymała Drużyna KS Górnik Bytom - Mistrzynie Polski w tenisie ziemnym w 2013, 2015 i 2016 roku.

W kategorii dorobek sportowy - całokształt kariery nominowano: Marka Broncela, Tadeusza Nikodemowicza oraz Grażynę Wojciechowską. Statuetkę przyznano Tadeuszowi Nikodemowiczowi - trenerowi hokeja Polonii Bytom, który od 40 lat związany jest z klubem i swoim doświadczeniem oraz wiedzą wspiera sztab szkoleniowy, trenerów i działaczy klubu. Odznaczony jest Złotym Krzyżem Zasługi oraz brązową odznaką „Za Zasługi dla Sportu” Ministra Sportu i Turystyki.

W kategorii „Trener - działacz sportowy” nominacje otrzymali: Dariusz Łukaszewski, Andrzej Secemski i Piotr Wicher. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii Trener – działacz sportowy otrzymał Piotr Wicher – od 1972 r. związany z judo GKS „Czarni” Bytom jako zawodnik, trener i działacz. Za swoje zasługi uhonorowany i odznaczany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.

Kadra Śląska Młodzików w roku 2017

W dniu 29 marca 2017r o godz.17.30 w Bytomiu , odbędzie się zebranie Rodziców n/w zawodników z Prezesem ŚZT Dariuszem Łukaszewskim i Wiceprezesem ds. sportowych ŚZT Grzegorzem Bogusem.

Cel: ustalenie wyjazdów na zgrupowania i konsultacje startowe [OTK] w roku 2017.

Barcik   Nikodem
Bartusek   Karolina
Bukowiec   Zofia
Domańska   Weronika
Durska   Emilia
Jędrzejczak   Jakub
Kopcik   Jan
Langiewicz   Pola
Lis   Mikołaj 
Mazurek   Karolina
Niewiadowska   Patrycja
Pawelski   Martyn
Sławik   Stanisław
Szczepaniak   Natalia
Szic   Sandro
Wrona   Filip

Turnieje w naszym województwie I kwartał 2017

Informujemy, że w zakładce KALENDARZ znajdują się wszystkie turnieje organizowane w sezonie zimowym od stycznia do kwietnia 2017r. w naszym województwie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznaina się i zyczymy samych sukcesów.

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze

15 grudnia 2016  podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego, które odbyło się w Biurze Promocji Bytomia ,(ponad trzydziestu uczestników obrad) dokonano podsumowania nie tylko czterech lata urzędowania Dariusza Łukaszewskiego, ale także sukcesy śląskiego tenisa.

Najważniejszą częścią Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego był jednak wybór nowego prezesa i zarządu. Jednogłośnie nowym prezesem Śląskiego Związku Tenisa Ziemnego po raz drugi z rzędu został wybrany Dariusz Łukaszewski,który podziękował delegatom za zaufanie i szansę na realizację kolejnych przedsięwzięć związanych z rozwojem śląskiego tenisa. 

 

 

 

Zakończenie Pucharu Śląska

Zaproszenie na rozdanie nagród - 20.11.2016 Zabrze godz.13.00

Rywalizacja o Drużynowe tytuły Mistrzów Polski w tenisie jest na półmetku.

Z 20 imprez ,zakończyło się już 10,8 w kategoriach młodzieżowych oraz kobiet i mężczyzn na hali.
Przed nami jeszcze:
Już w najbliższy weekend 
-DMP Kobiet w Poznaniu ,z udziałem drużyn Górnika Bytom i Adventage Bielsko-Biała
-DMP Mężczyzn w Bytomiu ,z udziałem gospodarzy oraz ekip Beskidy Ustroń i Adventage Bielsko-Biała
oraz w grudniu halowe imprezy w kategoriach młodzieżowych
 
Jak zawsze dobrze prezentuje się Śląski tenis.
Na tą chwilę liderem klasyfikacji medalowej jest Górnik Bytom ,który do tej pory 
zdobył 5 medali DMP[ 2 tytuły -Mężczyźni na hali i Juniorki,1 srebro -Kadeci i 
2 brązy -Kobiety na hali i Młodzicy],na uwagę zasługuje również dobry wynik [obecnie III lokata]
Adventage Bielsko-Biała z 4 medalami [1 tytuł -Młodziczki,1 srebro-Kadetki i
2 brązy -Skrzatki i Juniorki] . Medal dla Śląska wywalczył także Mostostal
Zabrze [brąz -Skrzaty]
files/zdjecia aktualnosci/bielsko I miejsce dmp.jpg
files/zdjecia aktualnosci/zlote juniorki 2016.JPG

Za nami kolejny piękny dzień tenisa.

W Ostravie rozegrano [31.08] ponownie mecz tenisowy;
ŚLĄSK-MORAWY.
Wygrała ekipa z Czech 55-30,a w poszczególnych kategoriach:
u-10   14:11 dla Śląska

files/zdjecia aktualnosci/u 10 morawy sierpien 2016.JPG
u-12   19: 1 dla Moraw
u-14   15:5  dla Moraw
u-18 remis 10;10.
Najlepiej z NASZYCH  zagrali:
Podlińska i  Kozielski w U18 oraz Jedzejczyk ,Migdalski,Tomasik,Spychalski i Michałowski w U10
którzy wygrali po 2 single i debla....
Jak widać w tym i poprzednim meczu , nie jesteśmy gorsi na początku szkolenia ,a także ,ci którzy u nas przetrwają okres
szkolenia 11-16 lat ,też nie są gorsi od rówieśników z Czech.
Musimy dążyć do znalezienia przyczyn słabszych wyników naszej młodzieży w kategoriach u12 i u14.
Natomiast mecz Śląsk-Morawy będzie kontynuowany w 2017 roku.....

files/artykuly/morawy sierpien 2016.JPG

Mistrzostwa Polski

Miło nam zaprezentować zawodników, którzy w sezonie letnim 2016 zdobyli medale reprezentując kluby ŚlZT.

 

files/Dokumenty/wyniki/medalisci 2 poprawka.jpg

Puchar Śląska- cykl turniejów

I turniej -  Ustroń 15 maja 2016r

kliknij ,aby pobrać wyniki

II turniej - Tychy 22 maj 2016

kliknij, aby pobrać wyniki

III turniej - Bielsko Biała 4-5 czerwiec 2016

kliknij, aby pobrać wyniki

IV turniej - Bytom 11-12.06.2016

kliknij, aby pobrać wyniki

V turniej - Zabrze 25-26.06.2016

kliknij,aby pobrać wyniki

Za nami fantastyczny dzień dla tenisa !!!!

Mimo złej pogody ,sprostaliśmy zadaniu i zagraliśmy 79 spotkań tenisowych ,choć większość przegraliśmy... to warto było...
BO TO JEDYNA DROGA DLA POSTĘPU WŚRÓD ŚLĄSKICH ADEPTÓW TENISA!!!
w załączniku zdjęcia ,a obok link z dziennika zachodniego....
http://www.dziennikzachodni.pl/sport/a/slask-morawy-2356-w-tenisie-zdjecia,9928860/
files/aktualnosci/morawy1.jpgfiles/aktualnosci/morawy2.jpgfiles/aktualnosci/morawy3.jpg

Mecz towarzyski w Zabrzu

JUŻ W ŚRODĘ W ZABRZU KOLEJNA ODSŁONA POTYCZKI TENISISTÓW 
ŚLĄSKA I MORAW.....
relacja live 10-14 na:
lajfytv.pl/live1
 
ROZEGRANYCH ZOSTANIE 88 MECZY!
25 W KATEGORII DO LAT 10-U
22 WŚRÓD 12-LATKÓW
21 U MŁODZICZEK I MŁODZIKÓW ORAZ
20 W KATEGORII JUNIOREK I JUNIORÓW.
DOTYCHCZAS
2014 MORAWY WYGRYWAJĄ ZDECYDOWANIE W VITKOWICACH [47-13]
2015 ŚLĄSK LEPSZY 44-40 W BYTOMIU, ALE W REWANŻU W OSTRAVIE MORAWY WYGRYWAJĄ 52-28....
2016 ZABRZE???????

Puchar Federacji

Witamy serdecznie!

Bilety na mecz Polska-Tajwan dla Wojewódzkich Związków Tenisowych

Uprzejmie informujemy, że specjalnie dla Wojewódzkich Związków Tenisowych udostępnione zostały bilety na mecz Polska-Tajwan w cenie 15,00 zł.

Przypominamy, że pierwsze gry sobotnie i niedzielne rozpoczną się o godzinie 12:00, ale zapraszamy wszystkich na godz.11:45 na ceremonię otwarcia meczu. Na sobotę planowane są dwie gry singlowe, a na niedzielę dwa single oraz gra podwójna (godziny rozpoczęcia meczów mogą ulec korekcie po decyzji TV).

PAULA KANIA [K.S.Górnik Bytom] podporą reprezentacji Polski w meczu z Tajwanem!!!!!

W dniach 16-17 kwietnia Inowrocław będzie areną zapewne niezwykle zaciętego boju reprezentacji Polski ze słabym Tajwanem. Paula znajdzie się w sytuacji, w jakiej nigdy wcześniej nie była. Tenisistka, która w Pucharze Federacji ma bilans pojedynków 1-3, będzie decydować o obliczu drużyny.

Kadra Śląska

files/aktualnosci/kadra sl.jpgfiles/aktualnosci/morawy 2016 zabrze.jpg

Yonex Cup , Magnolia Cup ITF 18

Chwalińska Maja [BKT Advantage Bielsko Biała] zajęła I miejsce w grze pojedynczej zarówno w Hamburgu jak i w turnieju w Szczecinie.

 files/zdjecia aktualnosci/2016/chwalinska magnolia.jpg

Marek Wojciech [K.S.Górnik Bytom] dotarł do III rundy w grze pojedynczej oraz do finału w grze podwójnej w Hamburgu.

files/zdjecia aktualnosci/2016/Marek Wojtek hamburg.jpg